movim - en to io translation catalogue (101 entries)

en: Thanks
io: Danko

en: Developers
io: Konstruktisti

en: Translators
io: Tradukanti

en: Thanks to all the translators
io: Danko al omna tradukanti

en: Software
io: Softwaro

en: Resources
io: Moyeni

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
io: Movim esas XMPP fondanta komunikajo-programo. Omna di la projeti, ecepte la sequanta softwari e moyeni, esas sub

en: Account
io: Uzanto

en: Change my password
io: Chanjar mea pasvorto

en: Password
io: Pasvorto

en: Password confirmation
io: Pasvorto-konfirmo

en: The password has been updated
io: La pasvorto aktualigesis

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
io: Voluntez donar valida pasvorto (minim 6 literi)

en: The provided passwords are not the same
io: La donita pasvorti ne esas sama

en: Delete your account
io: Efacar vua uzanto

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
io: Vu efacus vua XMPP-uzanto ed omna di la relatanta informi ligita ad olu (profilo, kontakti e publikigi).

en: Create a new account
io: Krear nova uzanto

en: Loading
io: Charjas

en: Not Acceptable
io: Ne aceptebla

en: Actions
io: Agi

en: Theme
io: Temo

en: Username
io: Uzanto-nomo

en: Retype password
io: Riskribar pasvorto

[ctx: [information]title]
en: Information Message
io: Informo-mesajo

[ctx: [information]label]
en: Information Message
io: Informo-mesajo

en: Empty
io: Vakua

en: Browser
io: Navigilo

en: Movim Core
io: Movim-kerno

en: Database
io: Datumaro

en: File
io: Failo

en: Use it
io: Uzar olu

en: Message Published
io: Mesajo publikesis

en: Smileys
io: Rideti

en: Members
io: Membri

en: Chat
io: Konverso

en: Search for a new server
io: Serchar por nova servilo

en: My Little Pony - Fan Club
io: Mea mikra poneo - adoranto-klubo

en: Subscriptions
io: Aboni

en: Subscribe
io: Abonar

en: Unsubscribe
io: Disabonar

en: Subscribed
io: Abonita

en: Unsubscribed
io: Disabonita

en: Are you sure?
io: Ka vu esas certe?

en: My Subscriptions
io: Mea aboni

en: Hello
io: Hola

en: Language
io: Linguo

en: Name
io: Nomo

en: Nickname
io: Surnomo

en: Date of Birth
io: Nasko-dato

en: Gender
io: Sexuo

en: Marital Status
io: Spozala stando

en: Email
io: E-posto

en: Website
io: Retosituo

en: About Me
io: Pri me

en: Other Accounts
io: Altra uzanti

en: Country
io: Lando

en: Mood
io: Humoro

en: Edit
io: Redaktar

en: Group
io: Grupo

en: %s years
io: %s yari

en: Wrong username
io: Nekorekta uzanto-nomo

en: Invalid JID
io: Nekorekta JID

en: Wrong password
io: Nekorekta pasvorto

en: Unknown error
io: Nesavata eroro

en: My address
io: Mea adreso

en: All
io: Omna

en: %s wants to talk with you
io: %s volas konversar kun vu

en: See %s profile
io: Regardar %s profilo

en: Oh! Hello!
io: Ho! Hola!

en: Chat Room ID
io: Konverseyo ID

en: Empty name
io: Vakua nomo

en: News
io: Niuzi

en: Oops!
io: Ups!

en: Monday
io: Lundio

en: Tuesday
io: Mardio

en: Wednesday
io: Merkurdio

en: Thursday
io: Jovdio

en: Friday
io: Venerdio

en: Saturday
io: Saturdio

en: Online
io: Konektita

en: Away
io: Absenta

en: Do Not Disturb
io: Ne trublez

en: amorous
io: amoranta

en: angry
io: iracanta

en: anxious
io: anxioza

en: January
io: Januaro

en: February
io: Februaro

en: March
io: Marto

en: April
io: Aprilo

en: May
io: Mayo

en: June
io: Junio

en: July
io: Julio

en: August
io: Agosto

en: September
io: Septembro

en: October
io: Oktobro

en: November
io: Novembro

en: December
io: Decembro

en: Today
io: Hodie

en: Tomorrow
io: Morge

en: Yesterday
io: Hiere

en: day
io: dio
