movim - en to eo translation catalogue (48 entries)

en: Password
eo: Pasvorto

en: Configuration
eo: Agordaĵoj

en: Chat
eo: Tujmesaĝilo

en: Language
eo: Lingvo

en: Name
eo: Nomo

en: Nickname
eo: Kromnomo

en: Date of Birth
eo: Naskiĝdato

en: Website
eo: Retpaĝaro

en: Alias
eo: Kromnomo

en: Wrong password
eo: Malkorekta pasvorto

en: My address
eo: Mia adreso

en: Help
eo: Helpo

en: Profile
eo: Profilo

en: Submit
eo: Sendi

en: Reset
eo: Nuligi

en: Home
eo: Ĉefpaĝo

en: Account Creation
eo: Kreado de konto

en: Avatar
eo: Avataro

en: Feed
eo: Fluo

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Cannot load file '%s'
eo: Ne povas ŝargi dosieron “%s”.

en: Add
eo: Aldoni

en: Accept
eo: Akcepti

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Online
eo: Enrete

en: Away
eo: For

en: Do Not Disturb
eo: Ne ĝenu

en: January
eo: Januaro

en: February
eo: Februaro

en: March
eo: Marto

en: April
eo: Aprilo

en: May
eo: Majo

en: June
eo: Junio

en: July
eo: Julio

en: August
eo: Aŭgusto

en: September
eo: Septembro

en: October
eo: Oktobro

en: November
eo: Novembro

en: December
eo: Decembro

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: day
eo: tago
